Konopná káva


 


Káva s konopným semínkem? 

Když nás to napadlo poprvé tak jsme trochu zbystřili. Je nutné dávat konopí opravdu do všeho, co běžně používáme? K čemu by takové spojení bylo dobré...? No a pak jsme si nechali vyrobit testovací vzorky. Nedá se říct, že by to bylo káva, jakou znáte z kaváren a automatů. Konopná káva je exkluzivní, výrazná a přesto má jemnou chuť oříšků, která je typická pro konopné semínka a konopný olej

Jak konopnou kávu připravit? 

My ji nejraději chystáme pro návštěvy, které se u nás zdrží trochu déle. U šálku konopné kávy se skvěle povídá a tahle káva je ideální pro zvolnění a zklidnění po náročné práci. Protože máme rádi kávu silnější dáme si 6 lžiček konopné kávy na 150 ml vody = to jsou 2 šálky. Kávu nasypeme do french pressu a pomalu zalijeme 95–ti stupňovou vodou. Vodu nelijeme všechnu, jen tak, aby byla všechna káva ve vodě. Po 1 minutě dolijeme zbytkem vody a necháme další 3 minuty v klidu. Nakonec začneme velmi pomalu stlačovat french press a ihned podáváme. 

konopná káva a její výroba 

Kávu pro naši konopnou kávu nám připravuje a praží rodinná pražírna z Těrlicka. Rádi spolupracujeme s lokálními dodavateli. Věříme, že jen pozitivní přístup vede k úspěchu. Společně jsme vybrali brazilskou kávu, která patří mezi nejoblíbenější kávy na světe. Jedná se o 100% arabiku, která má nádech hořké čokolády a zároveň je bez kyselosti. K těmto skvělým kávovým zrnům přidáváme konopné semínka a mixujeme v ideálním poměru, dle vlastní receptury. Díky tomu se nám daří vystihnout výjimečnost obou surovin. 

Účinky konopné kávy 

Káva s konopným semínkem má účinky po obou svých surovinách. Díky kávě i konopným semínkům je to nápoj plný antioxidantů. A o antioxidantech se často píše že zachovávají duševní pohodu, zpomalují stárnutí, chrání před srdečními nemocemi a také napomáhají normální funkci imunitního systému. Zároveň díky kofeinu získáte novou energii a díky bílkovinám v semínkách se nebudete cítit hladoví. Naše konopná káva Vás překvapí hned po prvním šálku.

 

Vychutnejte

 
  • Kava konopna s mletym konopnym seminkem 501
    Konopná káva
    Skladem. Expedujeme každý pracovní den.
    Spojením mletých konopných semínek a výběrové směsi kávy jsme stvořili skvělý kávový nápoj. ...

    214,29 Kč bez DPH 240 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem