Konopný olej

Konopný olej na salát

Výroba konopného oleje

Panensky lisovaný konopný olej si zachová velké množství tělu prospěšných látek. jako jsou např. tuky omega 3 a omega 6. Semínka se lisují za studena (do 40°C), díky této výrobě jsou v oleji zachovány prospěšné látky, které jsou najdete i v konopných semínkách

Nebojte se olej použít

Konopný olej se začal využívat především v kuchyni. Dodává jídlům jemnou a jedinečnou chuť konopných semínek. Postupně si panensky lisovaný konopný olej nachází cestu i do kosmetiky, především té přírodní. Vyzkoušejte konopný olej, třeba při péči o pleť. Krásně ji vyživí a zvláční. Konopný olej je hypoalergenní - je tedy vhodný i pro citlivou pokožku.

obličej_upr_vetsi

Účinky konopného oleje

Je prokázáno že dát si 1-2 lžíce denně dokáže snížit rizika civilizačních chorob. Při zevním použití se konopnému oleji připisují protizánětlivé, regenerační i antibakteriální účinky. Harmonizuje také pH pokožky. Nehtům dodává tvrdost, vlasům zase lesk. Při masáži dokáže uvolnit bolavé svaly, nebo klouby.

jídlo a konopný olej

Konopný olej má jemnou oříškovou chuť a zároveň má typickou chuť konopí, která může dodat především zelenině ten správný šmrnc. Nebojte se však olejem pokapat i čerstvě ogrilované maso, nebo steak. Uvidíte, že při střídmém použití budete hvězdnými hostiteli. Olej používáme také na těstoviny, k rajčatům, k paprice, nebo na batátové hranolky.

 


 
   • Konopný olej
  • Konopná semínka vylisovaná za nízkých teplot do 40°C. Proto tento olej nepoužívejte na vaření či smažení. 

   Konopný olej použijte:

   • při péči o pleť
   • jako dochucovadlo
   • na těstoviny, do salátů i pomazánek
   • jen tak na lžičce

   Tip Konopného Táty:

   Jedna lžíce denně je skvělá prevence před mnohými civilizačními chorobami


   Doporučená denní dávka: 1 polévková lžíce denně

   Složení: 100% konopný olej

   Objem: 250ml


   Ještě stále váháte jak konopný olej používat? Přečtěte si více!

   Dostupnost: Skladem
   Můžeme doručit do:
   20.7.2020
   • Cena:
   • 230 Kč