Konopná mast na akné

Akné aneb Acne Vulgaris

Acne vulgaris je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže, v pubertě nejčastější onemocnění kůže. Projevuje se vznikem vřídků („pupínků“), které jsou způsobeny ucpáním mazových žláz a jejich následným zánětem. Stagnující sekret mazové žlázy poškozuje, způsobuje hluboký zánět a vznik jizev. Akné se vyskytuje v oblastech kůže s nejvyšší hustotou váčků mazových žláz (folikulů) tzn. na obličeji, ramenou, zádech a na hrudi.

Nejběžnější a nejvýraznější je akné během puberty (z důvodu zvýšené produkce hormonů). U většiny lidí vymizí krátce po dosažení dospělosti, avšak u některých jedinců přetrvává po celý život (již ve slabé míře).


Konopna-mast-cista-banner


Konopná mast na akné 

Konopná mast nanesená na jednotlivé pupínky či rozsáhlejší plochy pokožku vyčistí, při dlouhodobém používání zabrání ucpávání mazových žláz a tím zabrání následnému vzniku zánětu a rozvoji dalších nepříjemných pupínků.

Naše konopná mast obsahuje velké množstí kanabidiolu CBD, ten má významné protizánětlivé účinky. Vyvolává smrt zánětlivých buněk, minimalizuje či úplně zastaví jejich růst a šíření do okolí a působí preventivně. 

Vhodné je konopnou mast používat dlouhodobě a pravidelně ráno a večer po běžné očistě pleti (ženy mohou konopnou mast požívat v tenké vrstvě také pod make up)


Cestovni-mast-cista-banner


S akné se dlouhodobě dokáže vypořádat i konopný olej

Konopný olej má kromě potravinářství využití i v péči o pleť a kůži. Pleť vyživuje, zvláčňuje a je navíc hypoalergení - může se používat i na citlivou pokožku. K čištění aknozní pleti je vhodné konopný olej používat ráno i večer. Díky přirozenému obsahu CBD dokáže zánětlivé akné potlačit. 


Panensky lisovaný konopný olej banner