Konopná mast na akné

Akné aneb Acne Vulgaris

Acne vulgaris je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže, v pubertě nejčastější onemocnění kůže. Projevuje se vznikem vřídků („pupínků“), které jsou způsobeny ucpáním mazových žláz a jejich následným zánětem. Stagnující sekret mazové žlázy poškozuje, způsobuje hluboký zánět a vznik jizev. Akné se vyskytuje v oblastech kůže s nejvyšší hustotou váčků mazových žláz (folikulů) tzn. na obličeji, ramenou, zádech a na hrudi.

Nejběžnější a nejvýraznější je akné během puberty (z důvodu zvýšené produkce hormonů). U většiny lidí vymizí krátce po dosažení dospělosti, avšak u některých jedinců přetrvává po celý život (již ve slabé míře).

 

Konopná mast na akné 

Konopná mast nanesená na jednotlivé pupínky či rozsáhlejší plochy pokožku vyčistí, při dlouhodobém používání zabrání ucpávání mazových žláz a tím zabrání následnému vzniku zánětu a rozvoji dalších nepříjemných pupínků.

Naše konopná mast obsahuje velké množstí kanabidiolu CBD, ten má významné protizánětlivé účinky. Vyvolává smrt zánětlivých buněk, minimalizuje či úplně zastaví jejich růst a šíření do okolí a působí preventivně. 

Vhodné je konopnou mast používat dlouhodobě a pravidelně ráno a večer po běžné očistě pleti (ženy mohou konopnou mast požívat v tenké vrstvě také pod make up)

K čištění aknozní pleti je vhodné použít také konopný olej.