Testování konopí

Chcete vědět kolik kanabinoidů obsahuje Vaše konopí – květy, sušina, extrakt, olej, izolát? Vaše vzorky dokážeme podrobně zanalyzovat a stanovíme obsah až 15 kanabinoidů. Nechte si otestovat potenci Vašeho konopí, po analýze obdržíte podrobný certifikát. 


 


Jaké vzorky analyzujeme a jaké kanabinoidy detekujeme:

Analyzujeme tyto vzorky:

konopné květy, sušinu, extrakty, kanabinoidové oleje/kapky (CBD oleje, CBG oleje a další), izoláty (krystalické formy kanabinoidů), pokud potřebujete zanalyzovat jiný typ vzorku, zavolejte prosím Tomášovi (+420737076818)

Určíme obsah až 15 kanabinoidů:

CBC, CBCA, CBD, CBDA, CBDV, CBDVA, CBG, CBGA, CBL, CBN, d8–THC, d9–THC, THCA, THCV, THCVA

priprava-vzorku-pro-stanoveni-kanabinoidu-v-laboratori-konopneho-taty

Jakou metodou stanovíme obsah kanabinoidů?

K analýze využíváme kapalinový chromatograf s UV detektorem (HPLC/UV) od společnosti Shimadzu. Tento chromatograf byl vyvinut a vyroben speciálně pro analýzu kanabinoidů v konopí. Jedná se o velice přesnou metodu stanovení kanabinoidů ve vzorku

Kapalinová chromatografie je analytická metoda sloužící k separaci složek vzorku za účelem stanovení jejich přítomnosti i koncentrace ve vzorku. Metoda využívá ochotu látky navázat se na pevné částice uvnitř kolony, kterou protéká roztok a postupně vymývá navázané látky z kolony a přenáší je k detektoru, kde je na základě vlnové délky detekována jejich přítomnost a množství. Výsledkem je chromatogram, který je zobrazením obsahu jednotlivých složek ve vzorku a jejich množství.

Během testování vždy dodržujeme správnou praxi testování a analýzu provádí kvalifikovaný laborant. 

Kaplinovy-chromatograf-shimadzu-pro-stanoveni-obsahu-kanabinoidu

Přesnost měření:

Při analýze vzorků pomocí naší HPLC/UV metody jsme si vědomi potenciální nehomogenity vzorků, která může ovlivnit výsledky analýzy.

Z těchto důvodů vždy uvádíme možné odchylky měření, které mohou dosahovat až:

± 15 % pro květy/sušinu
± 3 % pro extrakty
± 1 % pro oleje.

Odchylky mohou být způsobeny různými faktory, včetně rozdílů v koncentraci analytů v různých částech vzorku a nejednosti při přípravě vzorků. Abychom dopady těchto faktorů zmírnili provádíme naše analytické metody s maximální péčí a dle zásad správné výrobní praxe. Tím zajišťujeme, co nejpřesnější výsledky.

 

Právní aspekty analýzy konopí:

Společnost Konopný Táta s.r.o. disponuje platným povolením pro nakládání s omamnými látkami (OPL). To znamená, že můžeme držet a analyzovat extrakty (tinktury) s větším obsahem THC než 1 %. Pokud máte platné povolení i vy, můžeme pro Vás vzorky s vyšším obsahem THC analyzovat. Je však zapotřebí domluvit se na speciální přepravě. V takovém případě kontaktujte Tomáše (+420737076818)

Dle zákona č. 167/1998 Sb. (O návykových látkách) je za drogu považována rostlina konopí, roztok, směs či extrakt s vyšším obsahem THC než 1 %. Naše laboratoř má platné povolení s takovými vzorky manipulovat. O těchto vzorcích musíme vést záznamy – o jejich manipulaci i jejich původu. Proto od zákazníka potřebujeme informace, které najdete v průvodním listu, jenž najdete v testovací sadě. 

Pokud povolením OPL nedisponujete, neposílejte nám vzorky, u kterých víte, že obsah THC je větší než 1 %

 

Jak analýza probíhá? 

Objednejte si testovací sadu pro analýzu konopí. V té najdete:

 • pytlík na květy/sušinu/konopí
 • kelímek na krystalické formy/hustý extrakt
 • stříkačku na olej/extrakt
 • průvodní list 
 • kolek
 • kód pro zaslání vzorku zpět do naší laboratoře

 

Odeberte správně vzorek – dle pokynů v průvodním listu, doplňte informace o vzorku a pošlete nám krabičku se vzorkem zpět. Do 7 pracovních dní od doručení vzorku Vám pošleme výsledky analýzy a obdržíte certifikát obsahu kanabinoidů.

 

Objednejte si testovací sadu

 
 • Testovaci sada pro stanoveni kanabinoidu Laborator Konopneho Taty Zaváděcí cena 901/1
  Analýza konopí
  Skladem. Expedujeme každý pracovní den.
  Zanalyzujeme Vaše květy, oleje, extrakty a určíme obsah kanabinoidů. Zjistíme až 15 kanabinoidů...

  od 1 239,67 Kč bez DPH od 1 500 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem